Tempo FM
Haber Detayı
13 Temmuz 2021 - Salı 16:49 Bu haber 792 kez okundu
 
Ömer Halisdemir'in Mezarına Ziyaretçi Akını
15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir'in kabri darbenin yıldönümünde yine ziyaretçi akınına uğruyor..
GÜNDEM Haberi
Ömer Halisdemir'in Mezarına Ziyaretçi Akını

Hayrettin YENEL

NİĞDE – 15 Temmuz darbe gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli olduğu sırada komutanlığı ele geçirmek için gelen darbeci General Semih Terzi'yi vurarak öldürüp ve kara gecenin seyrini değiştiren kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'in Çukurkuyu Beldesi’ndeki kabri, darbenin yıldönümü öncesi ziyaretçi akınına uğruyor.

Türkiye'nin dört bir yanından gelen ve ayrıca gurbetçilerinde yoğun olarak ziyaret ettiği kahraman Astsubayın kabrine gelenler ona Kuran okuyarak dua ediyorlar.

Niğde’nin Bor İlçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde bulunan Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ailesi ile ziyaret eden Metin Çifter: “Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret için Amasya’dan geldik.  Allah şehit kardeşimizin mekânını cennet eylesin. “ dedi.

15 Temmuz akşamı Ankara’da olduğunu anlatan Metin Çifter, “ Hainlerin nasıl uçtuğunu gözlerimle şahit oldum. Konuşurken içi titriyor insanın burada. Ölmesi için yollanan şehit kardeşimizin mezarında bulunmak bizlere ayı bir gurur veriyor. Allah’ım inşallah o günleri bir daha bizlere göstermeyi nasip etmez. Görürsek yine bir sela ile o meydanlara iner ve gereği neyse yapmaya her zaman hazırız. ” dedi.

Antalya’dan gelen Ebru Küçük de 15 Temmuz darbe gecesi Ömer Halisdemir’in yaptığının çok önemli olduğunu belirterek;  “O’na hiçbir zaman borcumuzu ödeyemeyiz. Birde yolu vatan sevgisiyle geçen herkesle bir gün bir yerde mutlaka buluşuyoruz. Bunu düşünerek bugün buraya geldik ve kahramanımızı ziyaret ettik.” dedi.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etmek için Almanya’dan Çukurkuyu ya gelen Yaşar Karadeniz’de “  Ömer Halisdemir sayesinde şuan buralarda özgürce dolaşabiliyoruz Onu ziyaret etmek için Almanya’dan geldik. Allah mekânını cennet eylesin. Çok büyük bir değişime sebep oldu. Mekânı cennet olsun “ dedi.

Terör örgütleri ile mücadele için Suriye’de görev yapan sözleşmeli er Ramazan Akkoyun ‘da   

 “ Şehidimizi ziyarete geldik. Değişik bir duygu içerisindeyim. Biz onun sayesinde şuan hayattayız. Onun kadar olamasak ta, onun gibi olmaya çalışıyorum.” dedi.

 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Ömer, Halisdemir'in, Mezarına, Ziyaretçi, Akını, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı