Tempo FM
Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 21:10 Bu haber 4747 kez okundu
 
Oto Galericiler Sitesinin Kapasitesi Artırılıyor
Niğde Belediyesi Oto Galericiler Sitesinin kapasitesini artırıyor. Geçtiğimiz hafta galericiler sitesine 30 yeni dükkan ihalesi Niğde Belediyesi tarafından yapıldı.
EKONOMİ Haberi
Oto Galericiler Sitesinin Kapasitesi Artırılıyor

NİĞDE- Niğde'nin İlhanlı Mahallesinde bulunan oto galericiler sitesinin artan iş kapasitesi nedeniyle ihtiyaç haline gelen işyeri sayısının artırılması konusundaki taleplere Niğde Belediyesi duyarsız kalmadı. Galerinin işyeri sayısının artırılması için ihale gerçekleştirildi. Gazelericiler sitesine 30 yeni dükkan ihalesi Niğde Belediyesi tarafından yapıldı. Şehir merkezinde yoğunluğa sebep olan galericiler sitesi için yer belirlenmesinin ardından galerici esnaflarla Niğde Belediyesi tarafından 30 yeni dükkan ihalesi gerçekleştirildi. 

Kapasite artırımıyla ilgili bilgi veren Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, araç alım satım işi yapan galerici esnafı için Oto Galericiler Sitesine 30 yeni dükkan daha inşa edileceğini söyledi.
Niğde merkezinde araç alım-satım işlemleri yapan galericilerin şehir merkezinin dışına taşınmasının amaçlandığını ve Oto Galericiler Sitesinin yetersiz geldiğini belirten Belediye Başkanı Emrah Özdemir, "Şehir içerisinde sıkışıp kalan oto galericilerimiz için galericiler sitemize 30 adet yeni dükkan ihalesi geçtiğimiz hafta yapıldı. Galerici esnaflarımızı ziyaretimizde galericiler sitesinin dolu olduğunu yeni dükkanlara ihtiyaç olduğunu gördük. Bu sebeple 30 adet dükkan daha inşa etmeye karar verdik. Yapılacak olan dükkanlarla hem kapasiteyi artıracağız, hem de şehir merkezinde araç alım satımı yapan oto galericilerimizi yeni yapılan dükkanlara taşımış olacağız" dedi.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Oto, Galericiler, Sitesinin, Kapasitesi, Artırılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı