Tempo FM
Haber Detayı
21 Nisan 2021 - Çarşamba 12:20 Bu haber 2477 kez okundu
 
Rakibimiz Erzincanspor'un Modern Stadının Yapımı Devam Ediyor
SPOR Haberi
Rakibimiz Erzincanspor'un Modern Stadının Yapımı Devam Ediyor

Yarın saat 14.00'te Erzincan deplasmanında lig mücadelesinin önemli maçlarından birine çıkacak olan ekibimiz Niğde Anadolu FK Erzincan  Grand Simay Hotel'de kampa girerek maç saatini beklemeye başladı.

Müsabaka " Müstakil Atletizm Pisti Sahası " nda oynanacak.

Eski stadın yıkımı ile devam eden yeni stad içinde çalışmalar devam ederken tesislerin süper lig ayarında olacağı gözlemleniyor.

Konu ile ilgili olarak Erzincan Valiliği sitesinde yer alan bilgilere göre stad şu özelliklere sahip olacak;

" 12 Bin Kişilik Şehir Stadyumu Hızla Yükseliyor


26.10.2019
Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Sinan Aksu ile birlikte yapımı devam eden 12 bin kişilik şehir stadyum inşaatında incelemelerde bulundular.

13 Şubat Şehir Stadı’nın yıkılarak yerine 12 bin kişilik seyirci kapasiteli şehir stadyumunun inşa edildiği alanı gezen Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş ve Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Sinan Aksu, yetkililerden bilgi aldılar.

İnceleme sonrası açıklamada bulunan Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, UEFA standartlarına uygun olarak inşa edilen stadyumum tamamlanmasıyla birlikte Erzincan’da spor kültürünün güçlenmesini ve büyük başarılar elde etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş açıklamasının devamında, sporu tabana yayarak, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden spora erişimin daha fazla sağlanması adına 12 bin kişi kapasiteli yeni stadın, modern yapısı ve sosyal donatıları ile Erzincan’da yeni bir yaşam alanı olacağını bildirdi.

650 araçlık otoparkın yer alacağı yeni stadın üst kısmında enerji üretimi açısından yaklaşık 1 megavatlık bir güneş enerji paneli sayesinde stadın kendi enerjisini üretebileceğini bildiren Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş; “ Yerden ısıtma sistemi ile kar yağdığında da hiçbir temizliğe gerek kalmadan stat içerisindeki kar kütleleri temizlenmiş olacak. Stadın Ali Kemal Caddesi’ne bakan kısımları 4 adet biner metrekarelik kafe ve dükkan olarak tasarlanırken, spor mağazalarının malzemelerini satılacağı dükkanlarda bu alanlarda yerine alabilecek. 12 tane antrenman salonu içerisinde körling sporları için ise buz pisti, Fitness salonları ile minder sporları, halter, ring sporları, tatemi sporları, okçuluk, atıcılık sporları yer alacak.”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rakibimiz, Erzincanspor'un, Modern, Stadının, Yapımı, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı