Tempo FM
Haber Detayı
28 Aralık 2020 - Pazartesi 13:42 Bu haber 1927 kez okundu
 
Rektör Kar TÜBA Asil Üyeliğine Seçildi
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, çevrim içi olarak gerçekleştirilen Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 57. Olağan Genel Kurulunda, TÜBA Asli Üyeliğine seçildi.
EĞİTİM Haberi
Rektör Kar TÜBA Asil Üyeliğine Seçildi

NİĞDE- Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, çevrim içi olarak gerçekleştirilen Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 57. Olağan Genel Kurulunda, TÜBA Asli Üyeliğine seçildi.

Bilimsel çalışmaları ve bilim insanlığını teşvik etmek, ulusal öncelikleri dikkate alarak bilim politikalarının oluşturulmasına yardımcı olmak ve toplumda bilimsel yaklaşım ve düşüncenin yayılması doğrultusunda çalışmalar yürüten Türkiye Bilimler Akademisinin 2012 yılında Asosye Üyesi olan ve 57. Olağan Genel Kurulunda ise Asli Üyeliğine seçilen Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, bilimsel birikimin insanlığın ortak mirası olduğunu ve bu birikime katkı vermek ve katkı vermeye çalışan genç bilim insanlarının yetişmesine destek olmak gibi bir sorumluluklarının bulunduğunu söyledi.

Kar,  Üye olarak seçilmesi için TÜBA'ya öneren, adaylığına destek veren, akademik çalışmaları üzerinde değerlendirmede bulunan ulusal ve uluslararası bilim insanları ile 57. Olağan Genel Kurula katılarak destek veren TÜBA üyelerine teşekkür etti.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Rektör, Kar, TÜBA, Asil, Üyeliğine, Seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı