Tempo FM
Haber Detayı
10 Haziran 2022 - Cuma 21:14 Bu haber 3233 kez okundu
 
Schengen Vizesi İçin Şirket Yazısı Örneği Nasıl Hazırlanır?
Schengen Vizesi İçin Şirket Yazısı Örneği Nasıl Hazırlanır?
TANITIM Haberi
Schengen Vizesi İçin Şirket Yazısı Örneği Nasıl Hazırlanır?

Schengen Vizesi İçin Şirket Yazısı Örneği Nasıl Hazırlanır?

Schengen vize başvurusunda bulunacak kişilerin ilgili Schengen ülkesinin konsolosluğuna hitaben işverenleri tarafından yazılan şirket yazısı, Schengen vize başvurusu için gerekli evraklar arasında bulunmaktadır.

Schengen vizesi için şirket yazısı örneği aşağıda gösterilmektedir.

 

Schengen ticari vizesine dair şirket yazısının içeriği ve yazımı hakkındaki detayları, Türkiye'den yapılan Schengenvizesi başvurularında en yüksek başvuru onay oranına sahip yetkili kurum Vizem.net'in çalışanlarından öğrendik.

Schengen Vizesi İçin Şirket Yazısı Nedir?

Schengen vizesi için şirket yazısı, herhangi bir Schengenülkesini ziyaret edecek kişilerin, işvereni tarafından yazılması gereken ve seyahat programını detaylı bir biçimde içermesi beklenen belgedir.

Schengen Vizesi İçin İşveren Yazısı Hangi Durumlarda Yazılır?

Schengen vizesi için işveren yazısı, bir Schengen ülkesine yapılması planlanan turistik, ticari veya aile ziyareti amaçlı seyahatlerde, başvuru sahibinin çalışan olduğu durumlarda işvereni tarafından yazılması gereken bir yazıdır.

Schengen Vizesi Şirket Yazısı Örneği Hangi Bilgileri İçermelidir?

Schengen vizesi için şirket yazısı örneğinde içermesi gereken bilgiler aşağıda listelenmiştir.

• Schengen ülkesine seyahat edecek kişinin iş bilgileri: Çalıştığı şirket adı ve pozisyonu belirtilmelidir.
• Seyahatin amacı: Ticari, turistik veya aile ziyareti olduğu belirtilmelidir.
• Ticari bir seyahat ise yurt dışındaki ticaret yapılacak şirketin bilgileri: Şirketin adı, unvanı, adres ve iletişim bilgileri ve vize başvuru sahibinin şirketteki görevi açıklanmalıdır.
• İzin süresi: Turistik veya aile ziyareti amaçlı bir seyahat ise işçinin izinli olduğu gün sayısı hakkında bilgi verilmelidir.
• Seyahat süresi: Gidiş ve dönüş tarihlerinin belirtilmesi gerekmektedir.
• Talep edilen vize süresi: Başvuru sahibinin vize talep ettiği süre ile ilgili bilgi verilmelidir.
• Seyahat masraflarının karşılanmasına ilişkin bilgi: Seyahat masrafları şirket tarafından karşılanacak ise bunun belirtilmesi veya maaş bordrosu gibi belgelerin yazıya eklenmesi gereklidir.

Schengen Vize Başvurusu İçin Şirket Yazısı Kim Tarafından Yazılmalıdır?

Schengen vize başvurusu için yazılan şirket yazısı, Schengen ülkesine seyahat edecek çalışanların işverenleri veya çalıştıkları kurum tarafından yazılmalıdır.

Schengen Vizesi İçin İşveren Mektubu Kime Hitaben Yazılmaldır?

Schengen vizesi için işveren mektubunun, seyahat edilecek Schengen ülkesinin konsolosluğuna hitaben yazılması gerekmektedir.

Schengen Vizesi İçin Şirket Yazısı Hangi Dilde Olmalıdır?

 

Schengen vizesi için yazılan şirket yazısı, vize başvurusu yapılacak ülkenin ana dilinde yazılabileceği gibi İngilizce olarak da yazılabilmektedir. Dış temsilcilik tarafından gerekli görülmesi halinde, istenilen dile tercüme edilmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti ile yapılan Schengen vizesi başvurularında, işveren tarafından yazılan şirket yazıları vize başvurusunda talep edilen dile tercüme edilmekte ve noter tarafından onaylatılmaktadır.

 

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Schengen Vizesi Şirket Yazısı Örneği (İngilizce)

İngilizce Schengen vizesi şirket yazısı örneği aşağıda verillmektedir.

 

Schengen Vize Başvurusunda Türkçe Şirket Dilekçesi Kabul Edilir Mi?

Hayır, Schengen vize başvurularında Türkçe şirket dilekçesi kabul edilmemektedir. Türkçe yazılan Schengen vize dilekçelerinin ilgili Schengen ülkesinin ana diline veya İngilizceye tercüme edilmesi ve noter tarafından onaylanması gerekmektedir.

Schengen Vize Başvurusunda Elle Yazılan Şirket Yazısı Kabul Edilir Mi?

Evet, Schengen vize başvurularında elle yazılan şirket yazıları belirli şartlar altında kabul edilmektedir.

Schengen vize başvurusunda elle yazılan şirket yazısının kabul edilmesi için gerekli şartlar, vize başvuru dilekçesi içeriğinde işverenin ıslak imzasının atılmış olması ve şirketin antetli kağıdına yazılmış olmasıdır.

OŞirket Yazısı Olmadan Schengen Vizesi Alınabilr Mi?

Şirket yazısı olmadan, başvuru sahibinin çalışan olması durumunda Schengen ülkelerine yapılacak vize başvurularında, vize alınması mümkün değildir. Şirket yazısı, çalışanın yapacağı seyahate dair gidiş ve dönüş tarihi, vize konaklama rezervasyonları ve masrafların nasıl karşılanacağını gösteren bilgiler içerdiğinden vize değerlendirmesinde önemli bir belgedir ve bu nedenle şirket yazısı teslim edilmesi gereken evraklar arasında bulunmaktadır.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Schengen, Vizesi, İçin, Şirket, Yazısı, Örneği, Nasıl, Hazırlanır?,
Yorumlar
Haber Yazılımı