Tempo FM
Haber Detayı
25 Nisan 2022 - Pazartesi 04:16 Bu haber 3941 kez okundu
 
Tarım Bakanı Kirişçi Çiftçiye Tohum Dağıttı
Tarım Bakanı Kirişçi Çiftçiye Tohum Dağıttı
EKONOMİ Haberi
Tarım Bakanı Kirişçi Çiftçiye Tohum Dağıttı

Niğde - Tarım Bakanı Vahit Kirişçi çeşitli ziyaret ve tohum dapıtımı için Niğde ye geldi. 

Tarım Bakanı Vahit Kirişçi çeşitli ziyaretler ve çiftçilerle buluşmak için Niğde ye geldi. Yeni yapılan Valilik binadı önünde Vali Yılmaz Şimşek tarafından karşılanan Bakan Kirişçi  Valilikteki ziyaret defterini imzaladıktan sonra valilik makamı da Vali Yolmaz Şimşek’ten İldeki tarımın durumu ve Niğde hakkında birifing aldı.

Valilikte bakanlığına bağlı kurumların yöneticileri ile bir toplantı gerçekleştiren Bakan Kirişçi daha sonra Niğde belediyesini ziyaret etti. Niğde Belediye başkanı Emrah Özdemir tarafından karşılandı.  Belediye başkanlığı makamında ziyaret defterini imzalayan Bakan Kirişçi 'ye günün anısına deri halı ve özel yapım plaket takdim edildi. 

Belediye ziyaretinin ardından Ak Parti ve MHP il başkanlıklarını ziyaret eden Tarım Bakanı Krişçi daha sonra Tarım İl Müdürlüğünde organize edilen tohum dağıtım programına katıldı. Çiftçilere 25 ton kurufasülye tohumu dağıtan Kirişçi, daha sonra özel sektöre ait bir meyve suyu fabrikasını ziyaret ederek fabrika yöneticilerinden üretim hakkında bilgi aldı. Patateş Araştırma Enstitüsünde gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmalarını yerinede inceleyen Tarım Bakanı Vahit Kirişçi Niğde Belediyesi tarafından organize dilen iftar programında vatandaşlarla buluştu.  Bakan Kirişçi İftar programının ardından karayolu ile Ankara'ya döndü.. 

 

 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Tarım, Bakanı, Kirişçi, Çiftçiye, Tohum, Dağıttı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı