Tempo FM
Haber Detayı
11 Nisan 2021 - Pazar 13:50 Bu haber 1871 kez okundu
 
TMO Niğde'den Patates Almaya Başladı
... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO), patates üreticilerinin yüzü güldü. Patatesler ihtiyaç sahipleri için Niğde den sevk edilmeye başlandı
YAŞAM Haberi
TMO Niğde'den Patates  Almaya Başladı

Hayrettin YENEL

NİĞDE - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO), üreticinin elinde kalan patatesleri alımaya başladı. Patatesler günlük 30 TIR olarak Türkiye'nin her yerine sevk ediliyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO), ürünlerinin bir kısmı elinde kalan çiftçiden, patates, kuru soğan ve çeltik satın alacağını açıkladı.

Patates alımların başlaması, Türkiye'nin patates üretim merkezleri Niğde'de üreticileri mutlu etti.

Cumhurbaşkanının açıklamasıyla harekete geçen Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü ekipleri, patatesleri inceleyerek sevkiyatlara başladı. Niğde den günde 30 TIR patates sevk ediliyor. 

Türkiye'nin en büyük patates üretim merkezlerinden olan Niğde’de patates alımlarını koordine eden Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, çalışmalarla ilgili olarak şunları söyledi. 

‘‘Özellikle salgın döneminde tüketim daralması yaşanan ürünlerinin başında patates ve soğan geliyor. Haliyle yeni hasat döneminin yaklaşmasıyla beraber 2020 yılı sonbaharında depolanmış olan bu ürünlerin bir şekilde tüketilmesi ve israf olmaması gerekiyor. Çünkü milli bir servet bu ürünlerimiz. Haliyle üreticilerimizin elinde kalan ürünlerin değerlenmesi yeni sezonda yeni ürünleri üretmek için Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla suratla başlayarak Niğde ve Nevşehir ilerinde 2 günde sevkiyatlarımızı başlattık’’ dedi.

Üretici Necdet Ünal ise, ‘‘ Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Patateslerimiz depoda kalacaktı gitmeye başladı. Buradan gidecek patateslerimiz de ihtiyaç sahiplerine ulaşacağı için de çok mutluyuz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan a teşekkür edeiypruz.’’ diye konuştu.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: TMO, Niğde'den, Patates, , Almaya, Başladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı