Tempo FM
Haber Detayı
18 Haziran 2021 - Cuma 16:09 Bu haber 1638 kez okundu
 
Türk Yıldızları Niğde Semalarında Nefesleri Kesti
Niğde şehir merkezi semalarında Türk Yıldızlarının gösterileri adeta nefesleri kesti. Ay yıldız ve ardından diğer uçuşları izleyen Niğdeliler de muhteşem gösteriyi cep telefonları ile kaydettiler..
YAŞAM Haberi
Türk Yıldızları Niğde Semalarında Nefesleri Kesti

Hayrettin YENEL

NİĞDE- Ülkemizi, Ay Yıldızlı bayrağımızı yurt içinde ve yurt dışında başarıyla temsil eden Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı olan Türk Yıldızları akrobasi timinin Niğde semalarında gerçekleştirdiği selamlama ve gösteri uçuşu nefesleri kesti.

Dünyanın sayılı süpersonik akrotimlerinden olan Türk Yıldızları şehrimizde muhteşem bir gösteri gerçekleştirdi. Şehrin dört bir yanını dolduran on binlerce Niğdeliye unutamayacakları bir gösteri sunan Türk Yıldızları sergiledikleri hareketlerle büyük beğeni kazandı.

Türk Yıldızları Niğde semalarında ilk önce bayrağımızın simgelerinden olan yıldızı çizdi ve daha sonra ki uçak hilali çizerek gökyüzüne Türk’ün bayrağını hatasız bir şekilde çizdiler. Türk Yıldızları, Niğde semalarına bayrağımızın simgesi ay yıldız çizdi. Ekip, yaptığı hareketlerle Niğdelilerin kalplerini fethetti.

Uçaklar daha sonra Kayseri yönünden ve Konya yönünden şehrin merkezine doğru yaptıkları uçuşlarla izleyenleri büyülediler. Yaptıkları gösteriler ve gökyüzünde sergiledikleri birbirinden güzel hareketlerle nefesleri kesen Türk Yıldızlarının Niğde semalarında görünmesiyle birlikte gösteriyi izleyen vatandaşlar cep telefonlarına sarıldı. Havada zorluk derecesi yüksek hareketler yapan pilotlar, izleyenlerden büyük alkış aldı.

Vatandaşlar gösteriler karşısında oldukça heyecanlanırken, sık sık alkışlarla gösteriye destek verdi. Niğde Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleşen gösteri halkımızın büyük beğenisini kazandı.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Türk, Yıldızları, Niğde, Semalarında, Nefesleri, Kesti,
Yorumlar
Haber Yazılımı