Tempo FM
Haber Detayı
06 Ekim 2021 - Çarşamba 21:50 Bu haber 1207 kez okundu
 
Ücretsiz Kask Dağıtıldı.
NİĞDE'de "Sevdikleriniz için kaskınızı takın" projesi kapsamında, bisiklet ve motosiklet …
YAŞAM Haberi
Ücretsiz Kask Dağıtıldı.

 

 NİĞDE'de "Sevdikleriniz için kaskınızı takın" projesi kapsamında, bisiklet ve motosiklet   sürücülerine kask dağıtıldı.

Niğde Valiliği koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan Niğde belediye, İl Jandarma komutanlığı, Şoförler ve Otomobilciler Odası, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği “Sevdikleriniz için kaskınızı takın" projesi için belediyenin trafik eğitim pistinde bisiklet sürücülerine, Niğde Valiliği önünde ise motosiklet sürücülerine kask dağıtıldı.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde'de son 3 yılda 150’si bisiklet 350’si motosiklet toplam 500  kaza meydana geldiğini, bu kazalarda  707 kişinin yaralandığını  5 kişinin  de hayatını kaybettiğini söyledi.

Bu projeyle kask takmamaktan kaynaklı yaşanan ölümlerin önüne geçmeyi hedeflediklerini belirten Vali Şimşek,:"Amacımız özellikle motosiklet ve bisiklet sürücülerinin kask takmasını teşvik etmek, bu konuda bir farkındalık oluşturmak, kask takmamaktan kaynaklı, kazaların ve ölümlerin önüne geçmek. Ülkemizde her yıl trafik kazasından birçok insanımızı kaybediyoruz. Özellikle pandemi döneminde motosiklet sürücülerinin karıştığı ölümlü kazalarda büyük bir artış oldu. Niğde'de tescilli motosiklet sürücüsü yaklaşık 15 bin. Bunlardan 500'ü son 3 yıl içinde kazaya karıştı, 150'si bisiklet sürücüsü. Bu kazalarda 707 kişi yaralandı, 5 kişi de hayatını kaybetti"dedi.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir de: “"Trafik eğitim pistinde çocuklara trafik kurallarını eğlenerek öğretiyoruz. Burada da çocuklara bisiklet kaskı dağıtacağız ve bunun önemini anlatacağız. Bu eğitim çocuk yaşta başlıyor." dedi.

Konuşmaların ardından Vali Şimşek , Başkan Özdemir, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, trafik eğitim pistinde bisiklet, Valilik önünde ise motosiklet sürücülerine kask dağıtıldı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ücretsiz, Kask, Dağıtıldı., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı