Tempo FM
Haber Detayı
12 Mayıs 2022 - Perşembe 14:53 Bu haber 1658 kez okundu
 
Vali Yılmaz Şimşek Sivas 'a Atandı
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek son kararname ile Sivas Valiliğine atandı.
GÜNDEM Haberi
Vali Yılmaz Şimşek Sivas 'a Atandı

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek son kararname ile Sivas Valiliğine atandı.

 

Vali Göreve Başlama Tarihi Dr. Yılmaz ŞİMŞEK 30 Haziran 2017 07.12.1971 yılında Antalya İlinin Gazipaşa İlçesi Zeytinada Köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini Zeytinada Köyünde, orta ve lise tahsilini Gazipaşa ilçesinde tamamladı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi / Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek tahsiline başladı.

Dört yıllık eğitimin ardından, 1993 yılında Üniversite tahsilini başarı ile tamamladı. Aynı yıl girmiş olduğu Kaymakamlık sınavında başarı göstererek 1994' te Kaymakam Adayı olarak Niğde’ye atandı. Kaymakam Adaylığı süresi içerisinde sırasıyla Seydiler, Doğanşar ve Serinhisar Kaymakam Vekillikleri yaptı. Ayrıca bu süre içerisinde dil eğitimi ve uygulamaları yerinde görmek için 8 ay süreyle İngiltere'de bulundu. Adaylık süresinin bitiminden sonra ilk olarak Halkapınar (Konya) Kaymakamlığına atandı. Daha sonra sırasıyla Hamur (Ağrı), Şiran(Gümüşhane), Yenipazar (Aydın) Kaymakamlığı, Karaman Vali Yardımcılığı, Dalaman Kaymakamlığı ve Dalaman Havalimanı Mülki İdare Amirliği ile Pendik Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Son olarak Pendik Kaymakamı olarak görev yapmakta iken, İçişleri Bakanlığının 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı kararnamesi ile Niğde Valilik görevine atanmıştır. 

Valimiz Yılmaz Şimşek e yeni görevinde başarıalr dileriz.. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yılmaz, Şimşek, Sivas, 'a, Atandı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı