Tempo FM
Haber Detayı
13 Nisan 2020 - Pazartesi 17:24 Bu haber 3278 kez okundu
 
Validen Pazar Yeri Denetimi
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; Pazar yerinde bulunan esnaflar ve vatandaşları korona virüs yayılımına karşı sosyal mesafeyi korumaları için uyardı.
YAŞAM Haberi
Validen Pazar Yeri Denetimi

Hayrettin YENEL 


NİĞDE - Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında pazartesi pazarında incelemelerde bulunan Vali Yılmaz Şimşek, pazar yerinde görevli polis ve zabıta ekiplerince alınan tedbirlerin uygulanması hususunda gerekli talimatları vererek, pazar esnafı ve vatandaşlardan uygulanan kurallara riayet etmelerini istedi.

Haftanın pazartesi günleri kurulan pazar yerini ziyaret eden Vali Yılmaz Şimşek, tezgah aralıkları, esnafların eldiven ve maske takması, müşteri ile pazarcı arasındaki mesafenin korunması, pazar yeri girişlerine dezenfekte sıvıları konulması gibi tedbirleri inceledi.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir birlikteliğinde gerçekleştirdiği incelemeleri esnasında özellikle pazar yeri giriş ve çıkışlarda alınan tedbirlere dikkat çeken Vali Yılmaz Şimşek, akşamüstü yoğunluk olmaması için vatandaşlarımızın akşam saatlerini beklemeden alışverişlerini tamamlamalarını istedi.

Pazaryerinde vatandaşlarla da sohbet eden Vali Yılmaz Şimşek, salgının yayılmasını önlemek için vatandaşlarımızın da alınan tedbirler konusunda gerekli hassasiyeti göstermesinin önemli olduğunun belirtti.

 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Validen, Pazar, Yeri, Denetimi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı