Tempo FM
Haber Detayı
23 Haziran 2021 - Çarşamba 21:19 Bu haber 1998 kez okundu
 
Yazgan Toprağa Verildi
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin Kurucu Rektörü Prof. Dr. Oktay Yazgan için Rektörlük bahçesinde tören düzenlendi.
VEFAT Haberi
Yazgan Toprağa Verildi

ANKARA’da tedavi gördüğü hastanede 78 yaşında hayatını kaybeden Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin Kurucu Rektörü Prof. Dr. Oktay Yazgan için Rektörlük bahçesinde tören düzenlendi.  Törene Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Bor Belediye Başkanı Serkan Baran, yakınları ve akademisyenler katıldı.  Törende konuşan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar: “insancıl ve güvenilir kişiliği ile üniversitemiz camiamız her zaman hayırla yad edilmektedir. Hocamızı şahsen tanıyan personelimiz, onun devlete bağımlılığını milletine duyduğu sevgiyi devletin çıkarlarını her türlü şahsi çıkarların üstünde tutan onurlu davranışını ve devlet adamlığını her zaman vurgulamışlardır. Prof. Dr. Oktay Yazgan hocamız çalıştığı her kuruma değer katan kişiliği ile öğrencisinden personeline kadar herkesin sevgisini ve saygısını kazanmış bir şahsiyet olmuştur” dedi.

Üniversite düzenlenen törenin ardından Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin Kurucu Rektörü Prof. Dr. Oktay Yazgan Bor İlçesinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Yazgan, Toprağa, Verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı